top of page

Mateusz Lipka  ur. 10.03. 1987 

   Jestem pomysłodawcą i twórcą PTStudio.  Ukończyłem Akademie Wychowania Fizycznego w Warszawie co dało mi podstawową i niezbędną wiedzę z zakresu dziedzin niezbędnych w pracy trenera takich jak fizjologia, anatomia, biomechanika itd ale przede wszystkim dały  świadomość złożoności funkcjonowania ludzkiego organizmu.Po drodze odbyłem wiele szkoleń o tematyce treningu m.in. jestem certyfikowanym trenerem przygotowania motorycznego, instruktorem FMS(Fuctional Movement Screen),instruktorem kulturystyki, instruktorem boksu W 2008 roku moja pasja do sportu stała się też moją pracą, zostałem trenerem personalnym. Bardzo szybko zrodziło się we mnie marzenie o własnym miejscu do prowadzenia zajęć ze swoimi podopiecznymi, miejsca dedykowanego treningom personalnym. I tak w 2012 roku powstało PTStudio. Wyspecjalizowałem się w funkcjonalnym treningu siłowym. Staram  się tym narzędziem zmniejszać deficyty ruchowe , wyrównywać dysproporcje i asymetrie, podnieść poziom sprawności ale również budować atletyczną smukłą wysportowaną i odtłuszczoną sylwetkę. Wiem, że trening to nie tylko liczby obciążenie,serie, powtórzenia  i zgubione centymetry ale przede wszystkim przyjemność, zdrowie, wyzwanie,próba charakteru. Jako alternatywę do treningu siłowego proponuje treningi bokserskie, jest to moja ukochana dyscyplina, bardzo doceniam walory płynące z uprawienia pięściarstwa , nawet na poziomie rekreacyjnym. Uważam , że każdy może złapać "bakcyla"- wystarczy spróbować. 

To co mnie wyróżnia to empatia i wyrozumiałość, wiem że na treningu świat się nie kończy, każdy z nas ma swoje sprawy , rodzinę, pracę i masę innych obowiązków.Z tych  powodów  tak ważne aby trening oprócz pozytywnego aspektu zdrowotnego i estetycznego  nie był źródłem dodatkowego stresu i zmartwienia ale przyjemności , aktywnego odpoczynku  oraz czasem dla siebie i poprawy  samopoczucia.I te same argumenty stoją za tym aby dbać o zdrowie i sprawność.

Nie jestem typem bezdusznego, sadystycznego kata. Staram się stawiać na jakość ruchu kosztem intensywności. Nie jestem też typem, który uważa , że wszystko wie i pozjadał wszystkie rozumy, Cały czas się uczę, zdobywam doświadczenie i jestem pełny pokory wobec tego ile jeszcze nie wiem. Nie boję się do tego przyznać czy polecić innego specjalistę jeżeli wiem, że będzie to lepszym rozwiązaniem.

Zapraszam do współpracy wszystkich dla których zdrowie i sprawność nie są bez znaczenia.

Dominik Łobodzin

Wizytówka w trakcie przygotowania.....

Mateusz Jankowski

Wizytówka w trakcie przygotowania.......

bottom of page